Кардіологія Корисно знати Новини

Пролапсмітрального клапану (надалі ПМК)  – це одна з найпоширеніших патологій, що зустрічається у дітей різних вікових категорій .

ПМК буває патологічним і формується в контексті синдрому дисплазії сполучної тканини, яка є спадковою особливістю будови колагенових волокон, проте найчастіше діагностують ПМК  у дітей у періоді інтенсивного росту, який залежить від конституційних особливостей та  інтенсивності росту, а також у дітей з високорослістю.

Тож чи потрібно ПМК лікувати?

Насамперед  дітям з ПМК перед  усім потрібне спостереження. ПМК можна діагностувати під час аускультації  на обстеженні у лікаря, він має специфічні ознаки шуму і досвідчений лікар без зусиль його почує. А необхідність лікування залежить від ступеню провисання стулки клапану, наявності так званої регургітації (коли клапан закривається не повністю і пропускає частину крові в обратному напрямку) та скарг і клінічних проявів у пацієнта (серед яких біль в ділянці серця, слабкість, запаморочення та інші).

Виявити подробиці ПМК можливо лише під час проведення ультразвукового дослідження серця.  Тому дітям рекомендоване проведення УЗД у періодах інтенсивного росту з профілактичною ціллю:

  • У перші 3 місяці після народження;
  • Наприкінці першого року життя;
  • Перед вступом до школи;
  • У 11 років, на початку гормональної перебудови;
  • У 14 років, в розпалі гормональних перебудов;
  • Спортсменам кожен рік.

Якщо у дитини вже виявлений ПМК то кратність досліджень встановлює лікар в залежності від ступеню пролапса та навності клінічних проявів.

 

Кравець Людмила Володимирівна

Лікар-кардіоревматолог дитячий