Кардіологія Корисно знати Новини

Що являє собою холтерівське моніторування?

     Холтерівське моніторування є одним з найбезпечніших поширених методів діагностики, який дає можливість обстежити серцево-судинну систему і дає масу додаткової інформації про роботу серця і стан серцевого м’яза, яку неможливо отримати іншим шляхом.

 

     Кому і навіщо потрібно холтерівське моніторування?

Даний метод діагностики підходить для будь-якої вікової категорії-починаючи з перших днів життя дитини до пацієнтів «похилого віку».

Необхідна установка приладу, якщо у вас виникли скарги на порушення роботи серця, а саме:

  • прискорене серцебиття;
  • поява давлючого або стискаючого болю в області серця, лівому плечі, лівій руці, під лівою або між лопатками;
  • задишка;
  • запаморочення;
  • епізоди непритомності;
  • підвищення артеріального тиску тощо.

Особливо слід звернути увагу, якщо перераховані скарги носять тимчасовий характер, необхідно звернутися до фахівця, який направить вас на дане дослідження.

 

     Як підготуватися до проведення даної процедури?

Для підготовки до холтерівського моніторування від вас особливої підготовки не потрібно.

Єдине правило підготовки стосується тільки чоловіків, які мають волосяний покрив на грудях, необхідна епіляція для контакту електородів зі шкірою і зниження кількості перешкод на запису, як наслідок зменшення кількості помилок при розшифровці запису ЕКГ.

     Як відбувається установка приладу?

Ви приходите в нашу клініку в призначений час, медична сестра встановлює спеціальні датчики на грудну клітину. Пацієнту буде виданий спеціальний щоденник: в якому потрібно вказати дані, необхідні для аналізу: фізичні навантаження (підйом по сходах або присідання – як обов’язкова проба з дозованим навантаженням, а так само всі інші фізичні навантаження, які будуть у пацієнта за час моніторування), час сну, скарги, а також препарати, обов’язково із зазначенням часу, для того щоб лікар порівняв записи в щоденнику пацієнта з картиною на ЕКГ.

 

     Які ж результати проведення холтерівського моніторування?

Після закінчення доби медична сестра знімає прилад і вносить інформацію написану в щоденнику пацієнта в комп’ютер. Далі за допомогою спеціальної програми аналізу під обов’язковим контролем лікар функціональної діагностики складає висновок на основі якого наші фахівці призначать подальше лікування.

 

     Кілька порад для якісного процесу моніторування:

  • Уникайте будь-якого контакту приладу з водою;
  • Обов’язково фіксуйте всі необхідні пункти в виданому щоденнику;
  • Перевіряти наявність і в разі потреби прикріплювати електроди при їх випадковому відклеюванні або відстібанні.

Дане дослідження безпечно, не має ніяких протипоказань і не має шкідливого впливу на ваш організм, тому ми чекаємо вас в стінах нашої клініки.

 

 

 

 

Тютянова Тетяна

Медична сестра