Кардіологія Новини

Що таке двохстулковий аортальний клапан?

Ця патологія, перш за все є вадою розвитку серця, тому не варто ставитися до неї легковажно! Являє собою порушення будови стулок клапана, може бути як вродженим, так і набутим, для того щоб відповісти точно на це питання необхідно порівняння УЗД серця з самого народження дитини.

Порушення будови клапана полягає в наявності лише двох стулок замість трьох (справжній двохстулковий клапан) або стулок спочатку було три і вони з якоїсь причини зрослись або третя стулка недорозвинена (функціонально двохстулковий клапан) і практично не бере участі в роботі клапана.

У такій ситуації функція клапана може і не страждати (це дуже хороший варіант), але в деяких ситуаціях робота клапана може порушуватися або в бік звуження отвору клапана, і тоді життєво важливі органи будуть отримувати недостатню кількість крові і кисню і відставати в розвитку. В інших випадках може спостерігатися зворотна ситуація коли клапан не буде щільно закриватись і буде на постійній основі пропускати частину крові в зворотному напрямку, тим самим перевантажуючи додатковим обсягом крові лівий шлуночок і розвиваючи серцеву недостатність.

Ця патологія обов’язково повинна спостерігатись кардіологом і контролюватись функція клапана на УЗД поки дитина не завершить всі критичні періоди свого розвитку і інтенсивного зростання.

Наскільки страшний пролапс мітрального клапана?

Сам пролапс (ПМК) вважається малою аномалією розвитку серця і може бути одним із симптомів синдрому дисплазії сполучної тканини. У процесі росту дітей, в так звані «періоди витягування», пролапсмітрального клапана в межах 5 мм з’являється практично у всіх дітей з-за різної швидкості росту різних тканин серця. Так серцевий м’яз, як і всі інші м’язи зростає набагато швидше клапанного апарату і може просто дещо «розтягувати» як самі стулки клапана так і хорди які їх кріплять.

У такій ситуації важливо правильно оцінити роботу клапана і не пропустити той момент коли потрібно втрутитись. Оцінка роботи клапана проводиться тількина УЗД серця, за допомогою огляду і прослуховування можна лише встановити наявність пролапсу, але не його ступінь.

У дітей з ПМК найчастіше нічого не турбує, але можуть бути і скарги різного характеру, від простих болів в області серця до запаморочень і непритомності. Тому дитину з ПМК обов’язково повинен спостерігати кардіолог.

 

Предыдущая статья